Kategorie

Zapisz się do e-Biuletyn

Hurtownia galanterii skórzanej i ekoskórzanej.

31-10-2011 Robiłem dzisiaj miesięczne kwity do skarbówki. Mam niestety bardzo rozbudowany program do księgowania stąd trudności w nawigowanie po nim. Jeszcze te comiesięczne dostawy kwitów do skarbowego, nie ma jednak możliwości przesyłania przez Internet. Na moje zapytanie kiedy stanie się to możliwe usłyszałem "prace są w toku", kiedy ich zakończenie nikt nie chce się wypowiadać.
            Okres wzmożonego handlu przedświątecznego coraz bliżej, złoty niestety bardzo słaby, wszyscy często korygują ceny oczywiście w górę, co powoduje konieczność ciągłego śledzenia cen przy zakupach i odpowiedniego korygowania swoich. Media prześcigają się w czarnowidztwie gospodarczo-finansowym.
            Jakiś (uczony bardzo) profesor od ekonomii przewidywał wczoraj w radiu apokalipsę finansową. Może trzeba przejść na handel wymienny?

15-04-2011 Długo nie pisałem, nie było o czym. Przeczytałem ostatnio w jakiejś gazecie (chyba Gazeta Wyborcza), że jesteśmy bardzo blogującym (nie mylić proszę z blagującym) narodem. Przeraziłem się jak na tym tle wygląda moja nieudolna pisanina. Może ją zakończyć ?                                                                                                                                             Czy myśleliście kiedyś o wpływie "wiosennej aury" na nastroje biznesowe w naszych firmach. Ciekaw jestem jak wygląda to zjawisko w świetle jakichś poważnych badań. Żeby tak wraz ze wzrostem szybkości przepływu krwi w naszych a arteriach przyspieszał także obieg gotówki w firmie. Niestety ten ciecze jak przysłowiowa „krew z nosa”
 
11-02-2011 Tak-tak-tak już wiem ile wynosi aktualnie (w starych czasach wynosił 80 zł) najniższy mandat karno-skarbowy za przekroczenie terminu złożenia kwitu VAT-EU to 150 zł, płatne w nieodwołalnie w ciągu 7 dni. Bez twardych dowodów typu zwolnienie lekarskie nie ma szans na skuteczne odwołanie do Naczelnika. Jakiś czas pozostanie mi ten termin w zakamarkach pamięci, aż do następnego zapomnienia i mandatu

9-02-2011 Stres wróciła do mnie wysłana kilka dni wcześniej paczka. To jakiś horror duża firma handlowa ma magazyn przyjmujący przesyłki otwarty do godz. 12:00 oczywiście Poczta nie dowiezie paczki w tym czasie, a ekskluzywne panienki z recepcji firmy nie mogą przesyłki przetrzymać do następnego dnia (korona na głowie a w głowie zeszłoroczne siano).

26-01-2011 Dziś polecony list ze SKARBÓWKI. Czego tam oni znowu chcą. Acha wezwanie w charakterze sprawcy wykroczenia skarbowego art.80a&2 ustawy Kodeks karny skarbowy. Zameldować się 11-02-2011 w piwnicy (czy to już "dołek") Urzędu Skarbowego. Napiszę za jakiś czas jak to się skończyło, pewnie mandatem za przekroczenie terminu złożenia jakiegoś kwitu.

1-01-2011  Bardzo sfrustrowany decyzją rządu o podniesieniu VAT gorączkowo myślałem jak mam się zachować. Najprościej jest pomnożyć dotychczasowe ceny netto przez nową wyższą stawkę VAT, ale uznałem to za zbytnią łatwiznę. Poczucie więzi z klientami nie pozwoliło mi na takie rozwiązanie. Ostatecznie postanawiam pozostawić bez zmian ceny brutto a obniżyć cenę netto. Swoją drogą (a właściwie rządową drogą) jestem ciekawy czy kiedyś doczekamy się jakiejś obniżki podatków. To jakiś obłęd blisko 1/4 każdej ceny zawiera państwowy haracz.
                         Bardzo chcę być bezpaństwowcem czytaj bezvatowcem..

2-06-2013 Szmat czasu upłynął jak napisałem tu ostatnie słowa. Nie wiem od czego zacząć tyle się wydarzyło i jednocześnie nie tak wiele. Uda mi się może pisać tu trochę regularniej wszyscy teraz piszą nikt tego co piszą nie czyta, ale nikt nie przestaje pisać, może jest w tym jakieś aspekt skutecznej autoterapii swojej psychiki.
               Jakiś czas temu zamieściłem na czołówce strony głównej swojej hurtowni następujący anons “Wkrótce HURTOWNIA na nowym adresie: portfelhurt.pl jestem winny Państwu parę słów wyjaśnienia zwłaszcza, że “wkrótce” znacznie wydłuża się w czasie. Dlaczego zdecydowałem się na tak karkołomny wariant aby zmienić adres strony internetowej, jednocześnie zmieniając silnik (aplikację) na której będzie pracować w przyszłości moja hurtownia. Zasadnicza odpowiedź jest prosta – kasa. Stary właściciel aplikacji istore.pl  “sprzedał” się do grupy allegro.pl i został tam dyrektorem tego odcinka. Oczywiście grupa allegro ma głowę na karku i wymyśliła aby pobierać od korzystających z tej aplikacji opłatę prowizyjną od wielkości sprzedaży. Takie postawienie sprawy przekreśla ekonomiczną zasadność dalszego prowadzenia mojej hurtowni w tej aplikacji.

19-11-2013 Jestem zmuszony odwołać przeniesienie hurtowni na nowy adres portfelhurt.pl, ostatecznie allegro wycofało się (należy mieć obawę, że tylko czasowo) z pomysłu pobierania prowizji od sprzedaży zrealizowanej na ich aplikacjach. Dokonali tego bez zawiadomienia użytkowników co w moim przypadku pociągnęło zmarnotrawienie dość znacznych sił i środków na zakup domen internetowych i wdrożenie  nowej aplikacji sklepu. Reasumując ten smutny incydent; jeżeli czytasz ten tekst oznacza to, że jesteś na aktualnie działającej hurtowni i na niej należy dokonywać zakupów.

13-03-2015 Szmat czasu nie pisałem tu. Powodów jak zwykle wiele, ale główny ten czy te literackie wypociny ktoś w ogóle czyta, a następny to uruchomienie hurtowni  jednak na nowym adresie: portfelhurt.pl. W końcu zdecydowałem się jednak i będę kontynuował tą literacką działalność. Może ona przyniesie choć chwilową ulgę skołatanej psychice hurtownika. W efekcie hurtownia jest w pełni sprawna i działa. Jest dla mnie bezpłatna, daje bardzo dużo możliwości konfiguracji i "robienie" w jej daje moc satysfakcji. Ponadto jest ona (ta aplikacja) szybsza, bardziej intuicyjna i przejrzysta. Jednym słowem jest przyjazna dla zamawiającego.

29-03-2013 Tym razem nie napiszę, że szmat czasu nie pisałem, ostatnimi czasy myślę o zdechłym temacie "przelewów w czasie rzeczywistym". Nie mogę pojąć dlaczego nikt nie przymusi banków do wprowadzenia tego rozwiązania, a przecież znacznie usprawniłoby to obieg towarów i pieniądza. To były by piękne czasy, klikasz i dostawca wysyła towar, klient klika i ty wysyłasz towar.
                        "Mój" bank jest taki dobry, że pieniądze za zlecony przelew na poniedziałek znikają z mojego konta już w piątek po południu. Czy Wy też tak macie? To jest dopiero granda.
           Ciągle podnoszą opłaty i wymyślają nowe, ostatnio opłatę za WPŁATOMAT chociaż nie zapisywałem się do tej usługi i nigdy z niej nie korzystałem. Napisałem reklamację została uwzględniona, ale wstydu na ich (bankowców) bladych twarzach nie widziałem.

9-04-2015 Wysmażyłam roczny PIT i wielka trwoga, znowu trzeba się trzymać za kieszeń. Robi się to raz do roku i dlatego trzeba się tego uczyć każdorazowo od nowa.
                   Pamięć moja jest niestety zawodna. Od lat liczę to w Excelu chyba na republika.pl  jest taki arkusz do ściągnięcia. Jakoś to z Boską pomocą zmęczyłem.

28-11-2015 Ufff! Nareszcie doczekałem najbardziej sprzedażnego miesiąca w roku. Czekałem na to od poprzedniego grudnia. Świat byłby dla handlowców (psss! handlarzy) zbyt piękny i męczący gdyby rok składał się z samych grudni. Teraz tylko obawa aby nie zabrakło towaru. Ciągle te rządy chciwości (na zarobek) i strachu (przed pozostaniem nadmiernych zapasów). Może uda się chociaż raz wycelować w optimum. Zobaczę jak będzie naprawdę. Napiszę jak wyszło następnym razem.

1-02-2018 Nie pisałem w tym miejscu nic od przeszło dwóch lat. Może to i dobrze nie nudziłem więc mało istotnymi wpisami. Oczywiście nie mam bladego pojęcia od czego mam zacząć. Na początek oświadczam, że hurtownia działa
tak jak dotychczas bez przerwy ku zadowoleniu mojemu i (muszę mieć nadzieję) klientów. Staram się usilnie dosko-
nalić system zakupowy, aby aplikacja była dla Was drodzy klieńci jak najbardziej "strawna", to jest prosta, przejrzysta
i intuicyjna. Nie jest to jednak łatwe w ramach ograniczonego sysytemu, w każdym razie tak jak rząd RP "robiem co
mogiem".Półki hurtowni są w miarę dobrze zaopatrzone z szeroką kolorystyką asortymentu towarowego. Podniosłem
górny rabatu do 20% przy wielkości zamówienia brutto powyżej 700 złotych. Cieszą mnie bardzo powroty zwłaszcza
"starych brodatych klientów", którzy ciągle trzymają się mojej portfelhurt.pl dla zaopatrzenia swoich punktów sprzedaży
detalicznej. Myślę, że nie jestem orłem ale wróbelkiem z pewnością też nie. Z nowym rokiem i później MF dopadło nas jak co roku nowościami fiskalnymi. Po nakazie wysłania e-VATów od początku roku, teraz nakaz wysłki Jednolitego Pakietu Kontrolnego. Oczywiście niemam jeszcze pojęcia jak on wygląda, mignęła mi przed oczyma zakładka JPK w moim systemie księgowym, mam więc nadzieję, że system załatwi to za mnie za pomocą kilku kliknięć.

2-02-2018 Penetrowałem dzisiaj trochę hurtowy rynek w realu galanterią skórzaną i skóropodobną na śląsku. Zauważyłem kilka ciekawych wzorów i rozwiązań w bardzo dobrych cenach. Niebawem będą "wisieć" do zakupu w mojej hurtowni. Niby nic szczególnego jednak cieszy i te trochę. Tak trudo znaleźć coś oryginalnego, trwałego i jeszcze niedrogiego.

5-02-2018 Pfu! Pfu! Pfu! Zrobiłem dzisiaj i wysłałem do administracji skarbowej JPK (Jednolity Pakiet Kontrolny). Było z nim "trochę" denerwującej "zabawy" (wg. mego kredo: baw się trudnościami). Dostawca aplikacji Książka Przychodów i Rozchodów nie do końca przygotował tą aplikację do tego zadania. Potrzebne były telefony i wielokrotne próby wykonania tego zadania. Tak do końca nie wiem co ten pakiet zawiera i nie zanierzm tego dochodzić i tak nie mam na to wpływu wszystko jest wysterowane odgórnie przez MF.

15-02-2018 Oh! Oh! Oh! i sprzedaż walentynkowa zakończona. Całe szczęście handlowców, że zakochani są z lekka oszołomieni. W większości wypadków kupują aby "odfajkować" problem i mieć to z głowy. Jest jednak prawdą, że lansowanie tego anglosaskiego dnia napędza w dość dużym stopniu sprzedaż internetową. Myślę że wikszość upadających firm to nie uratuje, ale chociaż przedłuży trochę ich agonię.

12-08-2018 Phi! Phi! Phi! Znowu nadali nam nowe zadania opłacone godzinami spędzonymi przy monitorze. Myślę o słynnym RODO. Teraz już mało kto wie, co można a czego nie. Oczywiście dużo "mądrych" chce zarobić przy tej okazji i oferuje swoje powielane x-razy rozwiązania w cenie jak za oryginalne pojedyncze rozwiązanie. Między wierszami ich anonsów można z łatwością wyczytać groźbę donosu do Głównego Inspektora. Swoją szosą ile Głównych Inspektorów jeszcze i od czego? Nie mam oczywiście na to pytanie odpowiedzi, proponuję więc w następnym unijnym kroku powołać GŁÓWNEGO INSPEKTORA wszystkich Głównych Inspektorów dotychczas powołanych.

13-08-2018 Ura! Ura! Ura! Mam, mam znalazłem. Bezwzględnie potrzebny przecież jest Główny Inspektor Podzielonej Płatności. Jakie wielkie niedopatrzenie decydentów. Bez tego Inspektora będzie zapewne gigantyczny bajzel w obiegu pieniądza. Poczekamy zobaczymy czy tak się nie skończy to krucjata o wyższą ściągalność VAT.

14-08-2018 Ciekawi Cię dlaczego nie mam w ofercie plecaków szkolnych? To bardzo prozaiczne, obszarem tym niepodzielnie zawładnęły rekiny handlu hurtowego i nie zostawiają miejsca dla śledzi. Ponadto jest bardzo krytyczna sytuacja z reklamacjami. Kto obserwował (a ja to robiłem) traktowanie plecaków przez uczni na
korytarzu szkolnym, na boisku itd. wie dlaczego jest tyle reklamacji. Nie ma takiego plecaka szkolnego, który sprostałby agresji uczniowskiej wyładowywanej właśnie na nim. To co dzieje się z plecakami na przerwach i boiskach szkolnych naprawdę szokuje. Jaki producent potrafi wyprodukować PANCERNY PLECAK I ZA JAKĄ KASĘ
?

26-06-2020 Trudno zacząć po tak długim milczeniu, ale jak trzeba to już mus. Korona wirus ma oczywiście wpływ na finanse mojej firmy, ale wpływ ten nie jest niepokojąco znaczący. Po wolutku wracamy do tzw. rzeczywistości. Jest po prostu coraz lepiej. Dla handlujących przyborami kelnerskimi otwieranie się restauracji i innych zakładów gastronomicznych z obsługą kelnerską jest szczególnie dobre. Pozostaje jednak ciągle w mocy pytanie co dalej z tą pandemią? Wszak setki aby nie powiedzieć tysiące renomowanych labolatoriów pracuje jak twierdzą usilnie nad znalezieniem szczepionki i skutecznego leku. Donald prezydent USA oboecał, że Polska jako pierwsza dostanie szczepionkę od USA. (chyba sprzedaje gruszki na wierzbie) Co się tyczy zaś mojej firmy "toczymy" się powolutku do przodu. Wprawdzie bez spektakularnych sukcesów, ale zawsze do przodu. Jeżeli w tym całym swiatowym bałaganie wiadomo jeszcze gdzie jest przód a gdzie tył.

27-06-2020 Jeszcze jedna bardzo moim zdaniem ważna refleksja - to osobiste w realu kontakty biznesowe między partnerami. Tak było od tysiącleci, a teraz totalna klapa. Pozostał tyklo kontakt przez internetowe aplikacje, a ten nie tworzy prawdziwych więzi między ludźmi. Jest tak jakoś sztucznie, nierealnie, bez namiętności i wzajemnego zaangażowania. Do wynalezienia w tej dziedzinie pozostaje jeszcze seks przez internet. Ale podobno prace w tej materii trwają i są daleko zaawansowane. Należy życzyć wynalazcom szybkiego sukcesu.


 
 

 

 

 

.